Uz sākumu

Slepkavības Īsttaunā (Mare of Easttown)

Autors: Kino Kults

Skarbi, uz varoņu raksturiem balstīti darbi nu ir gandrīz pilnībā pārcēlušies uz mazajiem ekrāniem, un jaunākais HBO veikums “Mare of Easttown” tam ir spilgts piemērs: brīnišķīgi aktieri, tumša atmosfēra un jau savlaicīgs autoru solījums, ka šī ir pirmā un vienīgā “sezona” — jeb mūs gaida daudzsēriju mākslas filma (nekāds “seriāls”). 

“Oskarotā” Keita Vinsleta atveido Meiru Šīhenu, kādas mazas Pensilvānijas štata pilsētiņas detektīvu, kura izmisīgi cenšas noturēt karjeras un privātās dzīves grožus savās rokās. Viņas bijušajam vīram ir jauna izredzētā — fakts, par kuru priecājas visa pilsēta, bet, lai atrisinātu kādu vecu lietu, Meirai tiek norīkots partneris no lielpilsētas. Visam pa vidu atsākas šaušalīgu noziegumu virkne… Citās lomās arī Gajs Pīrss un Evans Pīterss.

Un šis ir tas gadījums, kad darbam, neskatoties uz sēriju skaitu, ir vienoti autori — visas miniseriāla sērijas ir režisējis Kregs Zobels (seriālu “The Leftovers” un “Westworld” sērijas), bet sarakstīja Breds Inglsbijs (trilleri “Out of the Furnace”, “Run All Night”). Filmēšana notika Pensilvānijas štatā (turpat, kur norisinās filmas notikumi) striktos COVID-19 ierobežojumu apstākļos, bet, pateicoties Holivudas maģijai, uz ekrāna tas tikpat kā nebūs redzams. Jūs gaida spraigs un skarbs kino serializētā formātā!