Uz sākumu

"Mēs, Zoo stacijas bērni” ("We Children from Bahnhof Zoo")

HBO
Author: Kino Kults

Debesīs paceļas privāta lidmašīna. Tās salonā līksmo un bezrūpīgi bauda dzīvi tā saucamā zelta jaunatne. Starp pasažieriem ir arī mūzikas leģenda Deivids Bovijs, kuru uzrunā kāda jauna meitene — uzsākot sarunu ar mūziķi, viņa apgalvo, ka ir nemirstīga…

Tā sākas viens no šī gada interesantākajiem piedāvājumiem seriālu lauciņā, vācu rakstnieces Kristiānes F. kulta autobiogrāfiskā romāna “Mēs, Zoo stacijas bērni” atkārtota ekranizācija (pirmā iznāca 1981. gadā, bet Deivids Bovijs un viņa mūzika spēlē lielu lomu abās). Saturs gan paliek nemainīgs — uz patiesiem notikumiem balstītā stāsta centrā ir seši Berlīnes jaunieši pagājušā gadsimta 70. gados, kas atklāj sev mūziku, narkotikas un viens otru. Savulaik grāmatas saturs šokēja ne tikai progresīvo Vāciju, bet visu tālaika Eiropu, padarot tās galveno varoni (un pašu Berlīnes Zooloģiskā dārza metro stacijas apkārtni) par ikonu un pielūgsmes objektu. Jaunais seriāls centīsies to atkārtot ar spilgtu, stilizētu attēlu un jauniem, talantīgiem aktieriem. 

Seriāla pirmā sezona sastāv no astoņām sērijām, kuras režisējis Filips Kadelbahs (“Emmy” balva par seriālu “Generation War”), un to kopējais budžets, pēc producentu informācijas, ir Eiropas projektam astronomiskie 25 miljoni eiro — spēcīgs pieteikums “Gada seriāla” statusam!