Uz sākumu

Visai cilvēcei

Author: Kino Kults

“Perseverance” visurgājējs ir veiksmīgi nosēdies uz Marsa un sūta mums sveicienus kopā ar augstas izšķirtspējas attēliem — diez vai mēs kaut ko tādu varējām iedomāties vēl pirms desmit gadiem. Taču tas viss nāk īstajā laikā, jo “Apple TV+” platformā tūlīt startēs otrā sezona aktuālākajam mūsdienu seriālam par kosmosa iekarošanu “Visai cilvēcei”, kuru mēs varam skatīties savos augstas izšķirtspējas televizoros un citos ekrānos. Šoreiz gan ar nelielu atšķirību, jo mēs skatīsimies visiem zināmos notikumus no mazliet cita jeb fantāzijas skatpunkta, un tas ir vēl jo interesantāk!

Ir 1969. gads, un Padomju Savienībai ir izdevies pirmajai nosūtīt cilvēku uz Mēness. ASV kosmosa programmas dalībnieki ir emocionāli sagrauti, taču gatavi turpināt cīņu par jauniem kosmosa sasniegumiem ar aktieri Džoelu Kinamanu priekšgalā. Viņa komanda ķeras pie darba ar dubultu sparu, bet kaut kur fonā darbojas arī Nīls Armstrongs, Bazs Oldrins, Aleksejs Ļeonovs, Ričards Niksons un citas patiesi eksistējošas personības, kurām bija izšķiroša nozīme kosmosa apgūšanā. 

Neskatoties uz reālistisko stilu, seriālu veido kosmosa tēmas veterāns, producents Ronalds D. Mūrs, kura kontā superveiksmīgā “Battlestar Galactica” mūsdienu versija, kā arī vairāki “Zvaigžnu ceļa” seriāli. Un ideju šim seriālam viņš smēlās pēc sarunas ar izbijušo NASA kosmonautu Garetu Reismanu, ar kuru pie pusdienu galda izcēlusies saasināta diskusija par to, “kā būtu, ja būtu...” — ja ASV/PSRS kosmosa iekarošanas cīņa ar dažām niecīgām izmaiņām iegūtu krasi citādu rezultātu. Abi vīri šķīrās kā draugi, bet mēs ieguvām vienu no labākajiem seriāliem, kas veltīts kosmosa dzīļu izpētes tēmai — visiem “Apollo 13”, “Kontakta” un “Starp zvaigznēm” cienītājiem!